Dekoorklaas

Läbipaistev klaas

Läbipaistev klaas ehk dekoorklaas on kõige lihtsam ja klassikalisem ning ühtlasi kõige soodsam lahendus, mida köögi tööpinna tagaseinas kasutada. Dekoorklaasi kasutatakse taustana nii läbipaistvana kui ka happega matistatult. Toorikutena kasutame dekoorklaasi puhul tavalist, kirgast klaasi, aga ka ClearVision ja OptiWhite-tüüpi klaasi. Viimased kaks on mõlemad identsed klaasid, mis on lihtsalt erineva lehtklaasi tootja kaubamärgid.

Läbipaistva klaasi kasutamine eeldab korralikult viimistletud tagapinda, millele klaas asetatakse. Kehvasti viimistletud või defektidega tagaseina puhul on soovitatav kasutada taustvärvitud või fotoklaasi, mis kogu tagapinna ulatuses seina defektid terviklikult ära katavad.

Tihti kasutatakse dekoorklaasi läbipaistvat varianti tapeedi pinna kaitsmiseks. Sel juhul paigutatakse klaas lihtsalt olemasoleva tapeedi peale. Selline lähenemine säästab raha ning võimaldab kasutada soovitud tapeeti.

Eelised:

  • kaitseb seina – klaas kaitseb köögi tööpinna tagaseina rasva-, vee- ja toidupritsmete eest;
  • klaas on hügieeniline – ei ima endasse niiskust, mustust ega lõhna;
  • praktiline ja lihtne – klaas on kergesti puhastatav;
  • vastupidav – karastatud klaas on 5–6 korda tugevam kui tavaline klaas.
Taust_matistatud_veeb
Dekoorklaas

Matistatud klaas

Matistatud klaas on neutraalne ja justkui rahustav, aga kas ka praktiline? Tegelikult on matistatud klaasi pind poorne ja kergelt struktuurne, mistõttu kaob ära just see praktiline omadus, mis on läikival ja siledal klaasil. Mustus ning pritsmed jäävad matistatud pinnale kergemini kinni ning seetõttu on pind ka raskemini hooldatav ning puhastatav. Läikiv ja kirgas klaas on just tänu oma siledale pinnale praktiline, hügieeniline ning lihtsasti hooldatav. Seetõttu on kirgas klaas tööpinna tagaseinas ka kõige populaarsem valik.

Kui siiski soovitakse matistatud klaasi efekti kööki tuua ja seda seal kasutada, võib alternatiivina paigaldada klaasi näiteks teistpidi pööratuna, matt pind seina poole. Nii jääb klaasi töötlemata ja sile pool tööpinna suunas ning tagab taustal kasutatava klaasi praktilisuse.

Paksused:

  • Läikiv 4 mm, kirgas klaas, karastatud ja servlihvitud;
  • Läikiv 6 mm, kirgas klaas, karastatud ja servlihvitud;
  • Matistatud 4 mm, ClearVision-klaas, karastatud ja servlihvitud;
  • Matistatud 6 mm, ClearVision-klaas, karastatud ja servlihvitud.