Fotoklaas

Fotoklaas

Fotoklaas on moodne disainielement, mille populaarsus kasvab iga päev. Fotoklaasi nimi tuleneb klaasi taustale prinditud kujundusest, millele saab printida erinevaid fotosid ja disaine. Kasutame tehnoloogiat, mille puhul prinditakse foto otse klaasi pinnale. Tulemus on kvaliteetsem ning sellist lahendust on võimalus kinnitada spetsiaalse liimi abil. Nii ei ole vajadust kinnitusavade ja ilukruvide jaoks.

Kasutame fotoklaasi puhul eriti kirgast 6 mm paksusega karastatud klaasi. Karastatud klaas on tavaklaasist ligi 6 korda tugevam, mis muudab taustaklaasi eriti vastupidavaks ja praktiliseks. Fotoklaasi servad on lihvitud, et anda klaasile kui disainielemendile esteetiline välimus. Vajadusel saame teostada ka printkilega tehnoloogiat, kus klaas lamineeritakse kahe erineva kile kihiga. Prinditud ja lamineeritud disainkile mängib suurt rolli ka halvima korral – klaasi purunemisel, mispuhul klaas ei pudene pisikesteks kildudeks laiali, vaid püsib ühes tükis.

Klaasile on võimalik teha erinevaid sisselõikeid ja freesimisi, sh pistikupesasid, kinnitusavasid jms. Samuti saab klaasi lõigata erinevates kujudes ja spetsiifiliste vajaduste järgi. Taustaklaas kinnitatakse seina kas ilukruvide abil või servadest silikoonimise meetodil.

Eelised:

  • kaitseb seina – klaas kaitseb köögi tööpinna tagaseina rasva-, vee- ja toidupritsmete eest;
  • klaas on hügieeniline – ei ima endasse niiskust, mustust ega lõhna;
  • praktiline ja lihtne – klaas on kergesti puhastatav;
  • vastupidav – karastatud klaas on 5–6 korda tugevam kui tavaline klaas;
  • stiilne – trendikas disainielement;
  • kohandatav – fotoklaasi on võimalik sobitada erinevate interjööridega.
TM_KoduEri_FB
IMG_4100

Võimalused

Taustale prinditud disain annab klaasile fotorealistliku ja ruumilise efekti ning võimaldab kujundada erinevaid taustseinu vastavalt maitsele ja interjöörile. Klaasi taustaks võib kasutada ja kuvada nii abstraktseid disaine kui ka fotosid, tsitaate, mustreid jms. Üha enam kasutatakse klaasil ka erinevate materjalide imitatsioone (sh kivi, marmor, puit jms). Lamineeritud kilega variandi puhul toimib see ka turvakilena, mis purunemise korral klaasi ühes tükis hoiab. Lisaks fotoklaasile pakume ka tavalisi läbipaistvaid dekoor- ja taustvärvitud klaase.

Paksused:

  • Läikiv 4 mm, ClearVision-tüüpi klaas, karastatud ja servlihvitud;
  • Läikiv 6 mm, ClearVision-tüüpi klaas, karastatud ja servlihvitud;
  • Matistatud 4 mm, ClearVision-tüüpi, karastatud ja servlihvitud;
  • Matistatud 6 mm, ClearVision-tüüpi, karastatud ja servlihvitud.