Taustvärvitud klaas

Taustvärvitud klaas

Taustvärvitud klaas on ühevärviline taustaklaas, mis saab oma lõpptöötluse karastusahjus, kus värv klaasile kinnitatakse. Klaase värvitakse RAL-värvikaardi alusel, mis on üleilmne värvitoonide standard. Klaasi saab tellida nii läikivana kui ka matistatult.

Taustvärvitud klaas on karastatud, ClearVision-tüüpi ehk eriti kirgas ja 6 mm paksune. Karastatud klaas on tavaklaasist ligi 6 korda tugevam, mis muudab taustaklaasi eriti vastupidavaks. Nii nagu kõigil teistel taustaklaasidel on ka taustvärvitud klaasi servad lihvitud – see annab klaasile laitmatu esteetilise välimuse.

Klaasile on võimalik teha erinevaid sisselõikeid ja freesimisi, sh pistikupesasid, kinnitusavasid jms. Taustaklaas paigaldatakse seina külge ilukruvide abil või servadest silikoonimise meetodil. Erinevate maitse-eelistuste ja disaini motiivide korral on võimalus ilupead värvida eelistatud tooni. Ilupead värvitakse samuti RAL-värvikaardi alusel.

Eelised:

  • kaitseb seina – klaas kaitseb köögi tööpinna tagaseina rasva-, vee- ja toidupritsmete eest;
  • klaas on hügieeniline – ei ima endasse niiskust, mustust ega lõhna;
  • praktiline ja lihtne – klaas on kergesti puhastatav;
  • vastupidav – karastatud klaas on 5–6 korda tugevam kui tavaline klaas;
  • stiilne – trendikas disainielement, mis jätab maitseka ilme;
  • kohandatav – taustvärvitud klaasi saab tellida soovitud värvitooni (RAL-värvikaardi alusel).
Jan_köök2
RAL-kaart_2

Võimalused

Taustvärvitud klaasi saab kokku sobitada erinevate interjööri-, mööbli- ja värvilahendustega. Karastusahjus töödeldud taustvärvitud klaas on kvaliteetse viimistlusega ning minimalistlikult luksuslik. See annab võimaluse kujundada erinevaid taustseinu vastavalt maitsele ja interjöörile.

Taustvärvitud klaase kasutatakse tihtipeale vannitubades ja sauna eesruumides. Klaasi taustaks võib kasutada populaarseks kujunenud lumivalget tooni või erinevaid kirkaid värvitoone.

Eriti efektse tulemuse saavutamiseks on võimalus kombineerida taustvärvitud klaas koos matistamisega. Nii saab kõrgläike asemel mõnevõrra tagasihoidlikuma ja pehmema viimistluse, mille taustal kumab soovitud värvitoon.

Küsige julgelt meie nõu ja abi – meie kollektiiv ja partnerid on alati valmis kõikides projekteerimise/kujundamise aspektides teid aitama. Vastame meeleldi teie küsimustele ja anname nõu!

Klaasitüübid:

  • Läikiv 6 mm, ClearVision-klaas, karastatud ja servlihvitud.
  • Matistatud 6 mm, ClearVision-klaas, karastatud ja servlihvitud.