Taustaklaasid

Projekteerime, paigaldame ja tarnime eri tüüpi sisustusklaase igale maitsele.
Leia meie valikust endale sobiv!

Läbipaistev klaas

Karastatud
Läbipaistev / matistatud
Eriti kirgas klaas
Paksus 4–8 mm

Dekoorklaas on kõige lihtsam ja klassikalisem lahendus, mida kasutatakse taustana nii läbipaistvana kui ka happega matistatult. Klaasi paksus 4–8 mm. Toorikuna nii standard- kui Optiwhite-klaas.

Fotoklaas

Karastatud
Otse klaasile print
Kirgas klaas / standardklaas
Paksus 4–8 mm

Fotoklaas on sisekujunduse üks värskemaid trende, mille puhul on tegemist klaasi taustale printidu fotokujundusega. Sellist lahendust kasutatakse kõige sagedamini köögi tööpinna tagaseinas.

Taustvärvitud klaas

Karastatud
RAL taustvärvitud
Kirgas klaas
Paksus 6 mm

Taustvärvitud klaas on sobiv lahendus kööki, kus soovitakse lähtuda ühevärvilisest taustast. Värvitoone valitakse RAL-värvikaardi alusel. Taustvärvitud klaasi puhul kasutatakse 6 mm paksusega kirgast Optiwhite-klaasi.
Köögiklaas.ee

1. Mõõtmine ja projekteerime

Ühe korraliku taustaklaasi loomise protsess algab korrektsest mõõdistamisest ning projekti joonestamisest.

Tavapärases praktikas võtab köögiklaas.ee kliendi köögi tagapinna mõõdud ise, sest nii jääb vastutus meie meeskonna kanda. Kliendil tarvitseb sellisel puhul vaid oodata kuni klaaslahendus lõpuks valmis saab.

Peale mõõdistamist koostab meie meeskond projekti ja joonised. Edasise projekteerimise käigus kaardistame kliendi soovid ja tingimused, mille alla kuuluvad üksnes klaasi tüüp, paksus, disain ja klaasi paigalduse meetodid.

Köögiklaas.ee

2. KLAASI VALMISTAMINE

Klaastooriku valmistamine on taustaklaasi protsessi keskpunkt. Peale jooniste ja projekti koostamist luuakse eelnimetatu põhjal spetsiaalse CNC-pingi abil lõigatud taustaklaasi toorik.

Peale tooriku lõikamist ja avade freesimist klaas karastatakse. Karastamise käigus kuumutatakse klaas üle 600 C (sulamispunkt) ja seejärel jahutatakse koheselt maha. See protsess teeb klaasi umbes viis korda tugevamaks kui tavaline klaas ning muudab klaasi purunemisel ohutuks.

Köögiklaas.ee

3. DISAIN

Selles etapis disainitakse, prinditakse ja lamineeritakse klaasi tagapind prinditud disainkilega.
Tulemuseks on klaas, mille tausta ehib enda valitud pilt ja disain. Antud protsess muudab interjööri ja köögi kujundamise võimalused lõputult loominguliseks.

Tavalise läbipaistva dekoorklaasi puhul seda protsessi üldiselt ette ei võeta. Vajadusel kasutatame läbipaistvat laminaati turvakilena, et purunemise korral klaas pisikesteks kildudeks kokku ei varise ja koos püsiks.

Köögiklaas.ee

4. PAIGALDAMINE

Paigaldamise protsess on täpne töö, mida saab teostada erinevate kinnitamise meetodite abil. Enimlevinud viisid on kruvidega kinnitamine kui ka ainuüksi äärte silikoonimise abil fikseerimine.

Niipalju kui on erinevaid maitseid, on ka erinevaid eelistusi. Praktikas on kruvidega kinnitatud klaasi lihtsam eemaldada. Samuti on sellisel viisil prinditud disaini lihtsam vahetada. Sellisel juhul ei ole tarvis uut klaasi toota, vaid vana disain eemaldada ja uus printida ning kleepida.